• جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 19 April 2024

  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 19 April 2024
تجسمی از مطمئن‌ترین نسخه خود را به نمایش گذارید؛

سه تاکتیکِ آنی برای ایجاد اعتمادبه‌نفس

وقتی یک کسب‌وکار را اداره می‌کنید، بعضی از روزها حس می‌کنید که بر بلندترین قله جهان ایستاده‌اید. بعضی دیگر از روزها اما احساس می‌کنید همه جهان بسیج شده است تا حال شما را خراب کند…

تفاوت بین این دو اغلب در تصویر و اعتماد به نفسی نهفته است که شما نسبت به خودتان و توانایی‌هایتان در ذهن دارید. اما آیا راهی وجود دارد که همیشه اعتماد به نفس ۱۰۰ درصدی خود را حفظ کنید؟ احتمالا نه. این احتمال وجود دارد که در طی روز این حس اعتماد به نفس شما نوسان داشته باشد و ایرادی هم ندارد.
دانستن چگونگی احیای اعتمادبه‌نفس در زمانی که مخدوش می‌شود، باعث می‌شود که شما از دستیابی به اهداف تجاری خود باز نمانید. نشریه فوربس از کارآفرینان پرسیده است که چگونه فوراً در طول روز کاری اعتماد به نفس خود را بدست آورند، و همه نکاتی هستند که می‌توانید همین الان پیاده‌سازی کنید.
موفقیت‌های گذشته خود را به یاد بیاورید
بر اساس تجربه کارآفرینانی که با تردید نسبت به خود مواجه شدند، یادآوری آنچه قبلاً به دست آورده‌اید، می‌تواند سطح اعتمادبه‌نفس شما را تقویت کند. یک ظرف کوکی به عنوان استعاری از تمام بردهای حرفه‌ای و زندگی خود تهیه کنید و برای احیای فوری اعتمادبه‌نفستان به سراغ آن بروید. سامانتا از مرکز ICI CARE ، فهرستی از بردهای گذشته و تصویر بزرگی از دستاوردهای زندگی خود را روی دیوار محل کار خود، گذاشته است تا مطمئن شود که همیشه در معرض دیدش هستند. او می‌گوید: "با داشتن این یادآوری، قبل از اینکه اعتماد به نفسم افت کند، بر مغزم تسلط پیدا می‌کنم."
تجسمی از مطمئن‌ترین نسخه خود را به نمایش گذارید
تبدیل شدن به یک فرد با اعتماد به نفس از رفتار کردن مانند چنین فردی شروع می‌شود. وقتی احساس عدم اعتماد به نفس می‌کنید، احتمالاً خمیده‌اید، به پایین نگاه می‌کنید، ناخودآگاه دلایلی پیدا می‌کنید که باور کنید برای این کار ساخته نشده‌اید. اما می‌تواند لزوما اینطور نباشد. لوئیز کاکس متخصص روابط عمومی می‌گوید زمانی که به اعتماد به نفس نیاز دارید، در وهله نخست به اجزای فیزیکی آن نیازمندید. او توصیه می‌کند، "به گونه‌ای رفتار کنید که نشان می‌دهد اعتماد به نفس دارید، حتی اگر لزوماً در درون خود چنین احساسی ندارید." این رفتار می‌تواند شامل این موارد باشد: «صاف‌تر ایستادن، قاطعانه‌تر صحبت کردن، یا تماس چشمی یا لبخند زدن بیشتر» . هنگامی که این کار را انجام می‌دهید، مغز شما فریب می‌خورد و اعتمادبه‌نفس پیدا می‌کند. تا زمانی که این شرایط را ایجاد نکنید، هر تلاشی برای بدست آوردن مثبت‌ترین نتایج، بی‌فایده است. آلبرت انیشتین می‌گفت با همان تفکری که مشکل را ایجاد کرده است نمی‌توانید آن را حل کنید. پس راهی برای تفکر متفاوت پیدا کنید.
از جملات تاکیدی و خودگویی مثبت استفاده کنید
در مبحث تاکتیک‌ها برای ایجاد اعتماد به نفس آنی، جمله‌های تاکیدی و صحبت با خود از مواردی هستند که به شدت مورد توجه قرار می‌گیرند. تسلط بر هر دو می‌تواند مغز شما را به مسیری مفیدتر هدایت کند و آن را در هر بحرانی حفظ کند. سلنا رضوانی، سخنران توسعه مدیریت و نویسنده کتاب «اعتماد به نفس سریع» قبل از یک رویداد بزرگ، مانتراها یا جمله‌های کوتاه را با خود تکرار می‌کند. او می‌گوید این عبارات تاکیدی به من یادآوری می‌کنند که در آن اتاق من تنها به خودم نیاز دارم و از مهارت‌های لازم برای ارتباط با مخاطب برخوردارم. این عبارات همچنین انعطاف‌پذیری من را در صورت بروز مشکل تأیید می‌کنند.» عبارات تاکیدی رضوانی عبارتند از: «من متعلق به این اتاق هیئت مدیره هستم» و «اگر قرار باشد چیزی اتفاق بیفتد، به خود من بستگی دارد». جملات تاکیدی مختصر و قدرتمند برای یک رویداد مهم مناسب است.
پیروزی‌های گذشته‌تان را به یاد بیاورید تا در توانایی‌های خود شک نکنید، تجسمی از با اعتمادبه‌نفس‌ترین نسخه از خودتان را نشان دهید تا همانطور بنظر برسید و همانطور احساس کنید، و با خودتان صحبت کنید تا به خوبی آماده شوید و به پرش از روی موانعی که در مسیرتان قرار می‌گیرد، ادامه دهید. این سه تاکتیک برای اعتماد به نفس فوری، روش‌هایی قدرتمند است که کارآفرینانی مانند شما آن‌ها را آزموده‌اند.
منبع: فوربس
نویسنده: جودی کوک
مترجم: شادی آذری حمیدیان
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/7221
اخبار مرتبط
نظرات شما