• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
در کنار ۲۰ کارگاه فعال از ابتدای سال؛

۱۵ کارگاه مرمتی در کرمان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از راه‌اندازی ۱۵ کارگاه مرمتی از محل اعتبارات ملی تا چند روز آینده در این استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ کارگاه مرمتی فعال شده است...

فریدون فعالی در این رابطه اظهار کرد: ۲۰ کارگاه مذکور از محل اعتبارات استانی و در شهرستان‌های کرمان، بردسیر، سیرجان، کوهبنان، بافت و ارزوئیه، راور، زرند، و شهربابک ایجاد شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: اجرای تمامی این پروژه‌ها براساس طرح‌های مرمتی مصوب، با نظارت کارشناسان فنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی و توسط مجریان و پیمانکاران مجرب در حال اجرا است.
او اظهار کرد: با توجه به اینکه مرمت آثار تاریخی از طریق اعتبارات دولتی انجام می‌شود، با این وجود تلاش می‌شود از محل اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های معدنی و صنعتی نیز در این زمینه استفاده شود.
فعالی خاطرنشان کرد: استان کرمان دارای هفت اثر ثبت جهانی، بیش از ۸۰۰ اثر ملی و ۷۰۰۰ اثر شناخته شده بوده که برای مرمت و بازسازی آنها نیاز به اعتبار است که می‌طلبد دستگاه‌های مرتبط و شرکت‌های صنعتی و معدنی در این زمینه با اداره‌کل میراث فرهنگی همکاری داشته باشند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8516
اخبار مرتبط
نظرات شما