• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
شعار ملی روز جهانی گردشگری اعلام شد؛

«گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز»

محمد جهانشاهی معاون دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌‌‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌‌دستی گفت: سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز به عنوان شعار ملی روز جهانی گردشگری انتخاب شده است...

جهانشاهی افزود: با توجه به اینکه سازمان جهانی گردشگری یا UNWTO شعار روز جهانی گردشگری در ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳(۵ مهر ۱۴۰۲) را گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز معادل Tourism and Green Investment اعلام کرده و بر سرمایه‌گذاری بیشتر و هدفمندتر در سه حوزه افراد، سیاره زمین و رفاه تاکید داشته است، از این رو شعار ملی جهت گرامیداشت این ایام، سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز انتخاب شده است.
وی گفت: انتخاب شعار ملی سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز در واقع بستری به منظور جهت‌‌‌دهی به سیاست‌‌‌ها، برنامه‌‌‌ها و اقدامات جاری منطبق با شعار سازمان جهانی گردشگری با عنوان گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز به شمار می‌‌‌آید و علاوه بر اینکه رویکرد گرامیداشت روز جهانی گردشگری امسال را به نمایش خواهد گذاشت، سبب انطباق با الگوها و نگاه جهانی در همه طول سال خواهد شد. جهانشاهی با بیان اینکه گردشگری به عنوان یک صنعت رو به رشد، تاثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد جهانی دارد، افزود: نظر به چالش‌‌‌های زیست‌‌‌محیطی کنونی و نیاز به حفظ منابع طبیعی، سازمان جهانی گردشگری یا UNWTO تلاش کرده تا اصول و رویکردهای سبز و پایدار را در صنعت گردشگری ترویج دهد، بنابراین شعار سال را با موضوع گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز انتخاب کرده است.
جهانشاهی گفت: از آنجا که سرمایه‌گذاری سبز متشکل از سرمایه‌گذاری در طرح‌‌‌ها و فعالیت‌‌‌هایی به شمار می‌‌‌آید که به توسعه پایدار، بهبود کیفیت محیط‌‌‌زیست و حفظ منابع طبیعی کمک می‌کند؛ از این رو سازمان جهانی گردشگری این مفهوم را با هدف ترویج سفرهای پایدار و سرمایه‌گذاری در زمینه‌‌‌های سبز و پایدار در صنعت گردشگری بیان می‌کند. وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری سبز در صنعت گردشگری شامل سرمایه‌گذاری در تاسیسات گردشگری پایدار، انتخاب انرژی تجدیدپذیر، حفظ مناطق طبیعی و فرهنگی، حمایت از جوامع محلی و ایجاد اشتغال محلی به شمار می‌‌‌آید.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8581
اخبار مرتبط
نظرات شما