• دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024

  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024
در نخستین سمینار ملی آموزشی-تجربی خانه‌های بوم‌گردی ایران؛

بوم‌گردی بانوی میمندی برگزیده کشوری شد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به برگزاری نخستین سمینار ملی آموزشی-تجربی خانه‌های بوم‌گردی ایران گفت: در این سمینار از فهیمه عباسی مدیر اقامتگاه بوم‌گردی "بن میمند" به عنوان مدیر برتر کشور تجلیل شد...

رضا بردبار با اعلام این خبر اظهار کرد: این سمینار که با حضور معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، رئیس جامعه حرفه‌ای بوم‌گردی ایران و جمعی از مسئولان کشور در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، از بوم‌گردی‌های برتر کشور و حامیان حوزه بوم‌گردی تجلیل شد که فهیمه عباسی به عنوان یکی از صاحبان بوم‌گردی‌های استان کرمان(از روستای ثبت جهانی میمند) در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفت.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: برترین‌های این سمینار براساس یکسری استانداردها انتخاب شده‌اند که این انتخاب از سوی جامعه بوم‌گردی‌های هر استان انجام شده است.
به گزارش ایسنا،او با اشاره به اینکه استان کرمان دارای ۳۴۰ بوم‌گردی است که در حال حاضر مقام نخست کشور را در این حوزه به خود اختصاص داده، خاطرنشان کرد: کیفی‌سازی این اقامتگاه‌ها از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان است که خوشبختانه در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8608
اخبار مرتبط
نظرات شما