• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
برای هزار نفر ارائه می‌شود؛

آموزش رایگان صنایع دستی در کرمان

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان به ارتقای مهارت‌های آموزشی صنایع‌دستی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این استان اشاره کرد و گفت: در این راستا یک هزار نفر آموزش رایگان صنایع‌دستی می‌بینند...

محمدعلی کدوری با اشاره به اینکه مدت زمان آموزش برای هر هنرجو ۷۰ ساعت خواهد بود اظهار داشت: برای اجرای این طرح هم اکنون در حال تجهیز کارگاه و انتخاب مربیان هستیم.
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با بیان اینکه دوره‌های آموزشی مذکور به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر و اشتغالزایی در حوزه صنایع‌دستی اجرا می‌شود افزود: افراد علاقمند برای استفاده از این دوره‌های آموزشی می توانند به نمایندگی‌های این اداره‌کل در شهرستان‌های استان مراجعه کنند.
وی گفت: رشته های نساجی سنتی، حصیربافی و تراش سنگهای قیمتی در شهرستان بم، سیس بافی در ریگان، سوزن دوزی بلوچ در فهرج، خوس دوزی و گلابتون دوزی در فاریاب، حصیر بافی در رودبار جنوب و کهنوج، سفره بافی در قلعه گنج، پته دوزی در بردسیر و راور و حصیربافی در جیرفت آموزش داده می شود.
به گزارش ایرنا،کدوری خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان کرمان بیش از ۷۰ هزار هنرمند در ۱۰۰ رشته‌ صنایع‌دستی مشغول به فعالیت هستند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8682
اخبار مرتبط
نظرات شما