• دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024

  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024
پس از دوره کوتاه سرپرستی محمدعلی کدوری؛

«شاهرخی» مدیرکل میراث فرهنگی کرمان شد

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با حضور معاون وزارت میراث فرهنگی و معاون استاندار کرمان برگزار شد...

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریدون فعالی را یک فرد متخصص دانست و بیان کرد: مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان کرمان، در همه استان‌هایی که کار کرده، کارنامه درخشانی دارد.
او تصریح کرد: وی فعلا در وزارتخانه حضور خواهد داشت و از تجربیات او بهره خواهیم برد.
واحدی اظهار کرد: سعید شاهرخی نیز از همکاران با تجربه وزارت کشور و دارای انگیزه است و برنامه‌های قابل قبولی برای استان کرمان ارائه داد.
او با اشاره به قدمت ایران، عنوان کرد: ثبت ۵۴ اثر (کاروانسرا) در یونسکو کار بزرگی بود و ایران همچنان آثاری برای ثبت جهانی دارد.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر لزوم جذب اعتبارات تاکید و تصریح کرد: باید با تدبیر و تلاش، کارهای شاخص در استان حاج قاسم سلیمانی انجام دهید.
او با اشاره به اقدامات میراث فرهنگی بیان کرد: یکی از موضوعات زیرساختی که به آن پرداختیم، احداث مجتمع‌های خدمات رفاهی در مکان‌های گردشگری است و معضل نبود سرویس بهداشتی در این مناطق رفع خواهد شد.
فریدون فعالی مدیرکل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: این سازمان یک مجموعه تخصصی است.
او با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار کرد: در حدود پنج سال مدیریتم در استان کرمان هر روز یک تجربه جدید کسب کردم. کرمان یک سرزمین شگفت‌انگیز است که باید به جایگاه حقیقی‌اش برسد.
فعالی بیان کرد: اکنون استان کرمان دارای ۹ اثر ثبت جهانی (یونسکو) و ظرفیت‌های این استان بسیار است.
مدیرکل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه اعتبارات در اواخر خردادماه ابلاغ شده، لذا فرصتی برای جذب آنها نداشتیم، بیان کرد: زمزمه‌هایی وجود دارد که فعالی ۶۰ میلیارد تومان اعتبار را نگه داشت و رفت اما اینگونه نبود و این اعتبارات در پایان سال مالی ابلاغ شده است.
او علت استعفای خود را بیماری اعلام کرد و در ادامه گفت: گفته شده اعتبارات استان کرمان در سال مالی جاری چهار برابر خواهد شد.
همچنین مجتبی شفیعی معاون میراث فرهنگی استان کرمان در این جلسه گفت: در این حدود پنج سال کارهای خوبی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی استان انجام شد.
او از عشق و علاقه کارکنان این سازمان به میراث فرهنگی سخن گفت و افزود: امیدواریم با همین انگیزه و توان بتوانیم ادامه مسیر را بپیماییم.
علی بیگ‌زاده معاون استاندار کرمان نیز در این جلسه عنوان کرد: فعالی(مدیرکل سابق میراث فرهنگی) در پنج سال حضورش در استان کرمان، زحمات زیادی کشید.
او ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های مدیرکل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار کرد: سعید شاهرخی مدیرکل جدید میراث فرهنگی نیز دارای سابقه‌ای درخشان و یکی از چهره‌های علمی کشور است.
بیگ زاده خطاب به مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان کرمان گفت: انتظار داریم که با برنامه‌ریزی لازم از سرمایه اجتماعی موجود میراث فرهنگی استفاده کنید، همچنین توسعه متوازن استان را در دستور کار قرار دهید.
او بیان کرد: حوزه مدیریتی استان کرمان با مدیرکل جدید میراث فرهنگی همکاری لازم را خواهد داشت.
بنابراین گزارش، سعید شاهرخی مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز در این آئین گفت: عملکرد فریدون فعالی در استان بسیار ارزنده بوده است.
به گزارش ایسنا، او وزارت میراث فرهنگی را یک مجموعه فرابخشی دانست و بیان کرد: تعداد زیاد آثار ثبت جهانی کرمان نشان دهنده آن است که این استان در ترسیم تاریخ جهان نقش داشته است.
مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان با اشاره به ظرفیت‌ها و دارایی‌های کرمان عنوان کرد: نگاه کاری بنده الگوگیری از کارهای موفق است و اتاق فکری را تشکیل خواهیم داد تا نواقص و معایب را شناسایی و در راستای رفع آنها گام بر داریم.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8761
اخبار مرتبط
نظرات شما