• سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ -
  • 16 July 2024

  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ -
  • 16 July 2024
مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور اعلام کرد

ساکنان کُنارصندل جابجا نمی شوند

مدیرکل ثبت آثار، حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه مردم صاحبان و حافظان ‌اصلی محوطه‌های تاریخی هستند، گفت: میراث‌فرهنگی برنامه‌ای برای خروج و جابجایی مردم روستای کنارصندل جیرفت ندارد...

علیرضا ایزدی در پایان سفر یک روزه به شهرستان جیرفت و در بازدید از تپه کنار صندل اظهار کرد: این سفر به منظور بررسی و ضابطه‌مند کردن حریم تپه باستانی کنارصندل انجام شده و در تلاشیم مشکلات توسعه‌ای روستای کنارصندل هر چه سریعتر مرتفع شود.
وی افزود: بر اساس داده‌های باستان‌شناسی، کنارصندل یک‌ منطقه ارزشمند است و مردم این‌ منطقه در ازای تاریخ در این نقطه زندگی کرده‌اند. ضمن ‌اینکه زندگی روزمره خود را انجام‌می‌دهند، صاحبان و حافظان ‌اصلی این محوطه نیز محسوب می‌شوند.
ایزدی به دغدغه مردم نسبت به جابجایی روستای کنارصندل اشاره کرد و گفت: میراث‌فرهنگی برنامه‌ای برای جابجایی این روستا ندارد و قطعاً مشکلات ‌مردم با ضوابطی که به حریم و عرصه این تپه تاریخی صدمه‌ای وارد نکند، قابل حل است.
به گزارش ایسنا،مدیرکل ثبت آثار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: خروج مردم‌ از این نقطه بدون شک باعث ایجاد مشکلات زیادی برای آنها و همچنین محوطه می‌شود و میراث‌فرهنگی هم قصد اینکه مانع زندگی مردم این منطقه شود را ندارد.
ایزدی بیان کرد: با بررسی حریم تپه کنارصندل و مصوب کردن ضوابطی بر آن، مشکلات مردم رفع خواهد شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9206
اخبار مرتبط
نظرات شما