• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
شناسایی ۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری با حجم ۱۵۰ میلیارد تومان؛

گردشگری کهنوج در مسیر احیا قرار گرفت

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به رونق‌بخشی سرمایه‌گذاری در کهنوج با تعامل دستگاه‌های مرتبط با گردشگری گفت: در حال حاضر ۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری با حجم ۱۵۰ میلیارد تومان در کهنوج شناسایی شده است...

رضا بردبار در نشست کارگروه گردشگری کهنوج با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان افزود: ایجاد و توسعه مجتمع‌های گردشگری و رفاهی در مسیرهای گردشگری و راه‌اندازی واحدهای اقامتی کهنوج موجب رونق گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران می‌شود.
وی تاکید کرد: امروز یکی از راه‌های مهم و اثرگذار برای توسعه شهرستان کهنوج استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های آن در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که باید به آنها نگاه ویژه‌ای شود.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان ادامه داد: از هرگونه سرمایه‌گذاری در راستای تقویت صنعت گردشگری حمایت می‌کنیم و این استان هیچ‌گونه محدودیتی در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران در زمینه ایجاد هتل‌ها و دیگر زیرساخت‌های گردشگری ندارد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ سرمایه‌گذار آماده سرمایه‌گذاری در زمینه زیرساخت‌های گردشگری شامل مجتمع‌های اقامتی و پذیرایی، اقامتگاه بوم‌گردی و هتل هستند که امیدواریم با برگزاری مستمر اینگونه جلسه‌ها بتوانیم مشکلات پیش روی آنها را با همکاری دستگاه‌های مرتبط حل و فصل کنیم.
بردبار با اشاره به اینکه واگذاری زمین یکی از چالش‌های سرمایه‌گذاران در شهرستان کهنوج است افزود: تعدادی از سرمایه‌گذاران متقاضی زمین برای راه‌اندازی مجتمع‌های گردشگری هستند که خوشبختانه با رایزنی که با بنیاد مسکن، امور اراضی، جهاد کشاورزی و مهم‌تر از همه فرمانداری انجام شده است این مشکلات به زودی حل خواهد شد.
وی بیان کرد: تغییر کاربری و ارائه تسهیلات کم بهره و همچنین همکاری بیشتر بانک‌ها با سرمایه‌گذاران از دیگر موارد پیش پای آنها است که از دستگاه‌های مرتبط درخواست تعامل بیشتر برای رفع این موانع را داریم.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان تصریح کرد: گردشگری، صنعتی فرابخشی است که برای توسعه آن نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط با گردشگری هستیم و در چند سال اخیر فرمانداری و دستگاه‌های مختلف این شهرستان همکاری خوبی با اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان داشته‌اند که راه‌اندازی چندین اقامتگاه بوم‌گردی، هتل آپارتمان و مجتمع گردشگری دلیلی بر این ادعا است.
وی با بیان اینکه این شهرستان دارای بناهای تاریخی ارزشمندی است که هرساله میزان گردشگران زیادی است گفت: برای ماندگاری آنها نیاز به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری به ویژه هتل و اقامتگاه بوم‌گردی است که امیدواریم بتوانیم با همکاری هم به این هدف برسیم.
به گزارش ایرنا، بردبار تاکید کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی کرمان نیز تلاش می‌کند در زمینه صدور موافقت اصولی و تسهیلات به بهترین شکل عمل کند زیرا هدف ما جلب نظر سرمایه‌گذاران و تسریع در روند کار آنها است تا بتوانیم گردشگران بیشتری را به سوی استان کرمان سوق دهیم.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9281
اخبار مرتبط
نظرات شما