• پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ -
  • 07 July 2022

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ -
  • 07 July 2022
نماینده مردم رفسنجان و انار خبر داد

پارک علم و فناوری در رفسنجان احداث می شود

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از ایجاد پارک علم و فناوری در شهرستان رفسنجان با اعتبار بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

احمد انارکی محمدی درجریان بازدید از  مکان جانمایی شده برای ایجاد پارک علم و فناوری رفسنجان افزود: حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری در تاریخ ۲۰ آبان امسال به رفسنجان سفر کرد و در همان روز  وعده ایجاد پارک علم و فناوری را به مردم این خطه داد. وی افزود: با پیگیری های انجام شده از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری ردیف ملی ۲۰۰ میلیارد ریالی برای احداث این طرح اختصاص یافت و آمادگی احداث این پارک را داریم.

انارکی محمدی با بیان این مطلب که برای اجرای فاز اول پروژه 10هکتار زمین پیش بینی شده و  دنبال اخذ مجوز احداث این پارک هستیم اظهار داشت : اعتبار ملی برای اجرای این پروژه ۲۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که در فاز اول ۵۰ میلیارد ریال جذب خواهد شد .

وی با اشاره به وجود ۲۵ هزار دانشجو در ۱۲ دانشگاه رفسنجان که مشغول به تحصیل هستند ادامه داد: خروج فارغ التحصیلان دانشگاهی که به صورت تئوری علم را می آموزند اگر همراه با عملی باشد می تواند نتیجه بخش باشد .

انارکی محمدی ادامه داد : در پارک علم و فناوری جوانان تحصیل کرده می توانند ایده های خود را ارائه دهند و این ایده ها به تولید و رونق اقتصادی منتج شود و در واقع هدف از ایجاد پارک علم وفناوری هم ایجاد اشتغال و رونق است.

وی گفت : مراکز رشد و دانش بنیان شهرستان در این پارک قرار می گیرند  که می توانند علم را همراه با کارآفرینی به رشد وتوسعه متصل کنند و ایجاد پارک علم و فناوری در رفسنجان اتفاق خوبی برای شهرستان و استان کرمان خواهد بود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز می بینیم بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی این انقلاب، پیشرفت های خوبی داشتیم لذا می توانیم ادعا کنیم با همه مشکلاتی که کشور با آنها مواجه بود از جمله جنگ و ترورها و فتنه هایی که در کشور اتفاق افتاده و دشمنی هایی که آمریکا و اسرائیل علیه ما دارند اما در بحث های داروسازی، ورزش، نظامی، علم و دانش، موشک و هسته ای، بحث های نانو و هایتک امروز ایران جزو ۱۰ کشور اول دنیا قرار دارد که از دستاوردهای  انقلاب محسوب می شوند ضمن اینکه استقلالی که ایران در خاورمیانه  دارد زبانزد است.

لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/1460
اخبار مرتبط
نظرات شما