• شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ -
  • 28 May 2022

  • شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ -
  • 28 May 2022
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان:

همایش روز جهانی صنایع‌دستی در کرمان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از برگزاری همایش روز جهانی صنایع‌دستی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در تاریخ ۲۳ خردادماه در محل اتاق بازرگانی کرمان خبر داد.

فریدون فعالی با بیان اینکه در همایش از اساتید، فعالان و پیشکسوتان صنایع‌دستی استان قدردانی می‌شود افزود: این استان دارای ۷۰ هزار هنرمند صنایع‌دستی است که در ۱۰۰ رشته مختلف و زیرمجموعه های این رشته‌ها مشغول به فعالیت هستند.
وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت صنایع‌دستی در حوزه اشتغال و جذب گردشگر، یکی از اولویت‌های اصلی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان توسعه و حمایت از صنایع‌دستی و هنرمندان این حوزه است.
 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار داشت: این همایش با همکاری کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع‌دستی اتاق بازرگانی و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به افتتاح نمایشگاه تخصصی پته کهن کرمان همزمان با همایش روز جهانی صنایع‌دستی تصریح کرد: این نمایشگاه با شعار دوستی با طبیعت از تاریخ ۲۳ خردادماه جاری به مدت یک هفته در محل مرکز نوآوری و شتابدهی تک واقع در خیابان شهید کامیاب برپا می‌شود.
وی گفت: در این نمایشگاه برگزاری انواع ورک‌شاپ‌های آموزشی، وبینارهای آموزشی و همچنین نشست های تخصصی و فروش و نمایش آثار هنرمندان صنایع‌دستی را خواهیم داشت.
استان کرمان دارای صنایع دستی همچون فرش، گلیم، پته، شال، مصنوعات فلزی، سنگ های قیمتی و زیورآلات،  غیره است که آوازه جهانی دارند.
از ۲۰ تا ۲۶ خرداد هفته صنایع دستی نامگذاری شده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/3429
اخبار مرتبط
نظرات شما