• سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 27 September 2022

  • سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 27 September 2022
مدیر میراث‌فرهنگی و گردشگری زرند خبر داد

زرند میزبان جشنواره «گیاهان دارویی»

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زرند از برگزاری جشنواره گیاهان دارویی و سبزیجات معطر در روز جمعه ۲۴ تیرماه سال جاری در روستای گَرکاک این شهرستان خبر داد.

محمد اسلامی بیان کرد: این روستا به دلیل سابقه‌ طولانی در کاشت سبزیجات معطر، رویش خدادادی گیاهان دارویی و همچنین داشتن آب و هوای مطبوع همواره میزبان خیل عظیمی از گردشگران بوده است.
وی افزود: تاکنون ۲ جشنواره گیاهان دارویی، سبزیجات معطر و همچنین جشنواره قنات در روستای گرکاک برگزار شده که در تقویم جشنواره‌های شهرستان نیز آمده است.
مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند با اشاره به اینکه شهرستان زرند دارای محصولات کشاورزی و منابع طبیعی فراوانی است تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌ها به نوعی جشن شکرگزاری از نعمت‌های خداوند به شمار می‌رود و توانمندسازی های محلی را نیز به دنبال خواهد داشت.
اسلامی خاطرنشان کرد: چهار جشنواره مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تا قبل از فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام، در نقاط مختلف شهرستان زرند برگزار خواهد شد.
استان کرمان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و اقلیم متنوع محل رویش گونه های فراوان گیاهان دارویی است که زیره سیاه، آنغوزه، گشنیز، حنا، بیدمشک و آویشن از مهمترین آنها محسوب می شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4532
اخبار مرتبط
نظرات شما