• جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022

  • جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022
معارفه رئیس پارک علم‌و‌فن‌آوری استان کرمان برگزار شد؛

هم‌اندیشی برای تقویت زیست‌بوم نوآوری کرمان

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم،مهمترین راهبرد این وزارتخانه را توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری دانست و افزود: تمامی دانشگاه‌ها و موسسات باید در زمینه تاسیس مرکز کارآفرینی و نوآوری تلاش مضاعف داشته باشند.

جلسه هم اندیشی با موضوع نقش دانشگاه‌ها در توسعه نوآوری و فناوری و تقویت زیست بوم نوآوری و فناوری استان و آیین تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناری استان کرمان با حضور علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: آنچه که در دانشگاه‌ها مهم است در خصوص حوزه‌های آموزشی است که به وضعیت خوبی رسیده‌اند و از آنجایی که آموزش مکمل همه فعالیت‌ها پژوهشی و تحقیقاتی و فعالیت‌هایی که محصول دانش‌بیان مربوط می‌شود باید با بازنگری در سرفصل‌ها و پایان‌نامه‌ها بتوانیم در زمینه مسائل و نیازهای جامعه حرکت کنیم.
اکبری‌فرد افزود: با دیدگاه‌های مثبتی که در وزارت علوم است و تمامی دانشگاه‌ها در خصوص فعالیت‌های فناورانه و نوآوارنه از ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستند باید دانشگاه‌ها به روزتر و به نسل جدید تبدیل شود.
اکبری‌فرد یاد و خاطره زنده یاد مهندس افضلی‌پور و همسرشان بانو فاخره صبا را گرامیداشت و خاطرنشان کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان براساس نگاه خیرانه شادروان مهندس افضلی‌پور و همسرشان بانو فاخره صبا شکل گرفته و همه دانشگاه‌هایی که در استان به فعالیت مشغول هستند سر منشا همه این نگاه خیرانه‌ بوده است.
علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: جلسه امروز تعامل بین روسای دانشگاه‌ها با پارک علم و فناوری است که بتوانیم به یک اتفاق نظر برسیم.
وی مهمترین راهبرد در وزارت علوم تکمیل و توسعه تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری دانست و افزود: تمامی دانشگاه‌ها و موسسات باید در زمینه تاسیس مرکز کارآفرینی و نوآوری تلاش مضاعف داشته باشند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه راه اندازی مراکز رشد در تمامی دانشگاه‌ها تاکید کرد و خاطرنشان کرد: راه اندازی مرکز رشد در دانشگاه‌ها می‌توانند به صورت تخصصی هم باشد.
وی همچنین در خصوص تاسیس پردیس علم و فناوری در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: اگر پردیس دانشگاهی در دانشگاه‌ها به مدت دوسال فعالیت داشته باشد در کمیسیون و شورای گسترش مجوز پارک علم و فناوری دانشگاهی دریافت می‌کند.
گفتنی است این جلسه با پرسش و پاسخ رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان همراه بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان،همچنین در این نشست، فرشید کی‌نیا معاون سابق دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به عنوان سرپرست جدید پارک علم و فناوری کرمان معرفی و از زحمات محمدرضاسپهوند رئیس اسبق پارک علم و فناوری کرمان تقدیر شد.

 
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4967
اخبار مرتبط
نظرات شما