• سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024

  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خبر داد

فروش ۶ میلیارد تومانی نمایشگاه صنایع‌دستی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان از فروش ۶ میلیارد تومانی در چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی این استان خبر داد و گفت: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از این مقدار به صورت سفارش های مردمی بوده است.

فریدون فعالی با اشاره به اینکه نمایشگاه‌ مذکور ۳۵ هزار نفر بازدیدکننده داشته است و حصیر، سفال، سرامیک، پته، گلیم و سنگ های قیمتی بیشترین فروش را داشته اند افزود: در این نمایشگاه ۱۸۰ غرقه صنایع‌دستی و ۱۵ غرفه گردشگری راه‌اندازی شد.
وی اظهار داشت: خوشبختانه پنجمین نمایشگاه گردشگری و چهاردهمین نمایشگاه صنایع‌دستی این استان متنوع‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد و اقشار مختلف مردم در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.
وی از حضور تورگردانان بزرگ کشور در نمایشگاه گردشگری کرمان خبر داد و گفت: این تورگردانان طی پنج روز از جاذبه‌های گردشگری این استان بازدید کردند و برنامه‌هایی را برای سفر هموطنان و گردشگران خارجی تدارک دیدند.
فعالی ادامه داد: بازدید هنرمندان صنایع‌دستی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان کرمان نیز از کارهای جدیدی بود که در حاشیه این نمایشگاه انجام شد.
وی به حضور سرمایه‌گذاران گردشگری کشور در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمان فرصت مناسبی برای ترغیب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این استان ود که خوشبختانه از این فرصت استفاده خوبی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان،مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه این نمایشگاه با همکاری اتاق بازرگانی و شهرداری کرمان برپا شد خاطرنشان کرد: در پنجمین نمایشگاه گردشگری کرمان شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت بین‌المللی هتل‌های رکسان، منطقه ویژه اقتصادی بم، بیمارستان تخصصی راضیه فیروز، شرکت رضوان کیش، شرکت زغال سنگ کرمان و... حضور داشتند که غرفه‌های آنها با استقبال خوبی مواجه شد.
پنجمین نمایشگاه گردشگری و چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان (کارمانیا)، عصر روز پنجشنبه پنجم آبان با حضور استاندار و جمعی از مسئولان در مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق کرمان با شعار، "کرمان سرزمین شگفتی‌های پنهان"، در قالب ۱۸۰ غرفه صنایع دستی و ۱۵ غرفه گردشگری از پنجم تا ۹ آبان‌ماه گشایش یافت.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5336
اخبار مرتبط
نظرات شما