• جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ -
  • 29 September 2023

  • جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ -
  • 29 September 2023
در هفت ماهه گذشته سال جاری؛

رشد ۸۵ درصدی حمل و نقل مسافری در کرمان

رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از ۶ میلیون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل مسافری استان در هفت ماهه نخست امسال جابجا شده‌اند، گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۵۸ درصد رشد داشته است...

سهند شفق با اشاره به اینکه بیش از ۶ میلیون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل مسافری استان در هفت ماهه نخست امسال جابجا شده‌اند، گفت: در هفت ماهه امسال ۶ میلیون نفر مسافر در قالب بیش از ۳۷۰ هزار سفر از مبدأ استان کرمان توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان به اقصی نقاط کشور جابه‌جا شده است که نسبت به هفت ماهه سال قبل ۵۸ درصد رشد داشته است.
شفق ادامه داد: حدود ۱۲ درصد از مسافرین جابه‌جا شده بصورت برون استانی و ۸۸ درصد بصورت درون استانی صورت گرفته است.
رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به این که ۸۳۸ هزار نفر با حمل و نقل عمومی وارد استان کرمان شده‌اند، تصریح کرد: ۷۲ درصد از مسافرین با استفاده از ناوگان اتوبوسی، ۷ درصد توسط ناوگان سواری کرایه بین شهری و۲۱ درصد توسط ناوگان حمل‌ونقل مینی‌بوسی جابه‌جا شده‌اند.
به گزارش ایسنا، وی با بیان این مطلب که ۸۶ شرکت مسافربری و ۴۰۰۰ نفر راننده در حوزه حمل و نقل مسافر در استان کرمان فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: بیشترین جابه‌جایی مسافر در استان کرمان از ابتدای امسال، به ترتیب طی ماه های خرداد، تیر و مرداد انجام شده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5660
اخبار مرتبط
نظرات شما