• پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023

  • پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023
رودبار جنوب مهد کشت حنا در ایران؛

جشنواره حنا در رودبار جنوب برگزار می‌شود

نماینده اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان در شهرستان‌های جنوبی گفت: جشنواره حنا به زودی با همکاری دستگاه‌های مرتبط در رودبار جنوب برگزار می‌شود...

کمال‌الدین ضیاکمالی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان رودبار جنوب مهد کشت حنا در ایران به شمار می‌رود بنابراین برگزاری این جشنواره می‌تواند به جذب گردشگران و رونق اقتصادی این شهرستان کمک شایانی کند.
نماینده اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان در شهرستان‌های جنوبی افزود: تاکنون از ظرفیت این نوع محصول برای برگزاری جشنواره و جذب گردشگران استفاده نشده بود که خوشبختانه با موافقت دست‌اندرکاران به زودی این جشنواره برگزار می‌شود.
او در ادامه از برگزاری جشنواره‌های متعدد و متنوع در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: این جشنواره‌ها با همکاری دستگاه‌های مرتبط و به صورت بسیار وسیع برگزار شد که توانست تعداد زیادی از گردشگران و مردم شهرستان‌های همجوار را به سوی این استان سوق دهد.
ضیاکمالی بیان کرد: شهرستان‌های جنوبی این استان هرکدام دارای ظرفیت‌های خاصی برای برگزاری جشنواره هستند که برگزاری جشنواره خرما در عنبرآباد، جشنواره بادبادک‌ها در شهر قدیم جیرفت، جشنواره غذاهای بومی و محلی در اسفندقه، جشنواره گویش‌های محلی در رودبار و جشنواره نی‌نوازی در جیرفت دلیلی بر این ادعاست و اخیرا هم جشنواره مرکبات جیرفت به بهترین شکل ممکن برگزار شد که برآنیم در سال آینده به دلیل استقبال مردم مدت آن را افزایش دهیم.
به گزارش ایسنا، وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در نوروز ۱۴۰۲ بتوانیم با برگزاری جشنواره‌های مختلف در شهرستان‌های جنوبی به توزیع گردشگر کمک کنیم که خوشبختانه تاکنون در این زمینه موفق هم بوده‌ایم.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6271
اخبار مرتبط
نظرات شما