• پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 20 June 2024

  • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 20 June 2024
مدیر میراث‌فرهنگی وگردشگری شهرستان زرند خبر داد

جشنواره گندم‌شیر در زرند برگزار می‌شود

مدیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند از برگزاری اولین جشنواره گندم‌شیر در تاریخ 13 بهمن‌ماه جاری در روستای کهنوج از توابع دهستان سربنان خبر داد...


محمد اسلامی در این رابطه اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره علاوه بر معرفی آداب و رسوم مناطق مختلف شهرستان زرند، شناساندن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و همچنین جذب گردشگر و سرمایه‌گذار در حوزه‌های مذکور است.
مدیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند افزود: در کنار برگزاری جشنواره گندم‌شیر، اجرای برنامه‌های متنوع و شاد را با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای کهنوج خواهیم داشت.
او با بیان اینکه مهارت پخت گندم‌شیر (بلغور شیر) در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، بیان کرد: غذای بلغور شیر از جمله غذاهای مقوی و خوشمزه‌ای است که در کرمان و برخی از شهرستان‌ها همچون زرند پخت می‌شود.
اسلامی ادامه داد: برگزاری جشنواره‌ غذاهای سنتی فرصت مناسبی برای فرهنگ‌سازی و سوق دادن ذائقه خانواده‌ها به خصوص نسل جوان و نوجوان به سمت غذاهای اصیل ایرانی به عنوان غذاهایی سالم است.
به گزارش ایسنا، او با اشاره به اینکه امروزه گردشگری غذا در کل دنیا طرفداران زیادی دارد به طوریکه مردم و گردشگران برای خوردن غذایی خاص به کشوری دیگر سفر می‌کنند، گفت: برپایی این گونه جشنواره‌ها در شهرستان زرند و شهرستان‌هایی که غذایی خاص و اصیل دارند می‌تواند فرصتی برای رونق گردشگری غذا باشد.
مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند خاطرنشان کرد: مسئولان زرند به عنوان شهر جشنواره‌ها به دنبال کشف ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این شهرستان برای برگزاری جشنواره هستند که خوشبختانه در این زمینه موفق بوده‌اند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6490
اخبار مرتبط
نظرات شما