• سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024

  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان خبر داد

اشتغال‌زایی تعاونی‌های کرمان در مسیر افزایش

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان با اشاره به اینکه از مهر پارسال تاکنون ۱۶۸ تعاونی با بیش از چهار هزار فرصت شغلی در این استان تشکیل شده است، گفت: تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در تعاونی‌ها نیز طی این مدت نسبت به مدت مشابه ۱۰ درصد افزایش داشته است...

مجتبی مصباح افزود: هم‌اینک به صورت کلی ۱۰هزارو ۴۱۹ مورد تعاونی فعال و غیرفعال، دردست اجرا و به بهره‌برداری رسیده در سطح استان کرمان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه از کل تعاونی‌های موجود در استان کرمان پنج هزارو ۷۵۸ مورد تعاونی‌های فعال، به بهره‌برداری رسیده و در دست اجراست، خاطرنشان کرد: از این تعداد تعاونی یکهزارو ۷۹۷ مورد تولیدی، یکهزارو ۳۸۲ مورد خدماتی، ۴۷۳ مورد توزیعی، یکهزارو ۷۸۴ مورد تولیدی توزیعی و ۳۳۴ مورد در سایر موارد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان با اشاره به اینکه تعاونی‌های فعال این استان ۷۰ هزارو ۶۶۴ مورد فرصت شغلی ایجاد کرده‌اند، گفت: طبق سامانه هوشمند تعاون یک میلیون و ۳۴۳ هزارو ۹۸ نفر در تعاون‌های استان عضو هستند.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به اینکه بیشترین گرایش فعالیت تعاونی‌ها استان کرمان به ترتیب در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی و تولیدی و توزیعی است، گفت: بیشترین تعداد تعاونی‌ها در استان کرمان به ترتیب در شهرستان های کرمان، سیرجان ، جیرفت و بم است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6682
اخبار مرتبط
نظرات شما